luni, 18 februarie 2008

Royal Rumble 2008 - Video si Rezumat - I

Well, here goes nothing...cert e ca a fost amuzant...I laughed my ass off...in ordinea numerelor de pe tricou:

The Undertaker, Shawn Michaels, Santino Marella, Marele Khali

Hardcore Holly (funny name), John Morrison, Tommy Dreamer, Batista (we really like this guy...pacat ca oboseste cam usor), Hornswoggle (asta e un pitic irlandez care reuseste totusi sa il elimine pe The Miz), Chuck Palumbo, Jamie Noble

CM Punk, Cody Rhodes, Umaga, Snitsky, Shelton Benjamin

Paul van Dyk feat Rea "Let Go"

O melodie tare misto... vocea tipului astuia mi se pare ca seamana cu cea a lui Bono (un mare plus pentru mine :D). Enjoy!



I can’t get it out of me
It’s breathing Inside me
It’s reaching inside of you
You’re feeling infected
You’re being infected
It’s just like the cold
A kiss on your lips
Now you’re taking control

I feel like a criminal
I’m falling apart
We’re leaving for Venus
In a getaway car
Cause no one can save us
There’s no need to try
I’m looking for saviors before they all die

If you want to try and save me
Then take my heart don’t hate me
If you feel you can’t let go then let go
If you feel you can’t let go then let go

I feel like a criminal
I’m falling apart
We’re leaving for Venus
In a getaway car
You say that you haunt me
but you don’t really know
You’re clinging to fingers
But you got to let go

If you want to try and save me
Then take my heart don’t hate me
If you feel you can’t let go then let go
If you feel you can’t let go then let go
If you feel you can’t let go then let go

vineri, 15 februarie 2008

Boobs of the day - Selita Ebanks

Some kind of uberfotovideomodel....don't know who she, but definitely would hit it...foarte frumos corpul si mai e nevoie sa zic ca imi place pozitia ei din prima poza?...


via bastardly

Supernatural Preview - S03 E12 - Jus In Bello

Well, let's just say we'll miss it till April/May, cand se zice ca vor mai aparea vreo 5 episoade...



this looks like fun

Femei nebune

Aseara am iesit cu Alex pana in oras (de fapt pana in Cora, dar tot iesit se numeste) sa luam papa bun de la KFC. Pe drum remarca Alex: Bah... voi femeile va prostiti la sarbatori?

Nu cred ca se poate prosti cineva dintr-o data, dar probabil ca uneori iese mai mult in evidenta. Si chiar asa e... Uneori ma intreb care sunt mai prosti: barbatii sau femeile? Cred ca fac cu randul. Cred ca singura diferenta e ca femeile sunt un pic mai nebune.

Pai cred ca trebuie sa fi dusa cu pluta sa te cuplezi cu OJ Simpson. Ca este un sfant nu de alta. Proasta aia acum e in spital si se pare ca trebuie sa i se faca operatie pe creier. Prietenul ei cel inofensiv spune ca era beata si a cazut, medicii spun insa ca se vede ca a fost batuta. Cum frate sa ai incredere intr-un asemenea psihopat?

Alta nebuna s-a indragostit de pacientul ei schizofrenic. Il trata intr-un spital puscarie... si colac peste pupaza ii face si un copil... si abia asteapta ca iubitul ei care aude voci sa iasa din puscarie ca sa creasca impreuna copilul ala si sa-i ofere un mediu de viata normal si un viitor luminos si plin de sanatate mentala.

In alte cazuri disperarea atinge cote nebanuite. Disperarea sau frustrarea. Cica o poloneza era frustrata. Vroia si femeia sex ca nu mai avusese parte de asa ceva de mult... 700 de barbati au refuzat-o. WTF??? Inca un mit s-a naruit. Eu credeam ca daca ies pe strada si zic ca vreau sa fac sex... am macar cateva zeci de pretendenti. Dar sa te refuze 700 de barbati? Cat de stramba trebuie sa fii ca sa ajungi in situatia asta? Cica nebuna a sunat la pompieri si la alte servicii de urgenta pentru a obtine ce vrea. A dracului urgenta!

Uneori ma minunez cat de nebuni pot fi oamenii. Si nu aia cu dunga rosie pe buletin, ci oamenii care sunt considerati sanatosi din punct de vedere clinic.

joi, 14 februarie 2008

Hot date

Bineinteles! Cum sa nu? Eu si cu Alex avem o intalnire fierbinte/picanta cu crispy strips si bere... Ypiiii! Si la 11 seara parca incepe Royal Rumble... abia astept, daca e ca data trecuta o sa ma tavalesc pe jos de ras.

Am doua atitudini fata de wrestling, in functie de starea de spirit: ori ma uit ca la o comedie cand am chef sa rad, ori ... cum sa ma exprim? atunci cand nu pot adormi, dupa 10 minute de wrestling adorm bustean.

Asa ca in seara asta s-ar putea sa adorm foarte bine dispusa.

Acest nou si importat Sf Valentin ma cam lasa rece, de aia am si decis sa nu iesim nicaieri. Este o sarbatoare frumoasa, dar avem si noi Dragobetele. Nu cred ca as avea ceva de comentat daca nu ar fi atat de evident comerciala. Oferte speciale, flori, tarabe, aglomeratie si nebunie. Cheltuieli si incasari care ajung la ceruri. Asteptari uneori bizare si de multe ori nerealiste din partea celor care fac un cadou azi sau il primesc.

Mi se pare pacat ca e nevoie de atata reclama si tam-tam ca sa-si aduca lumea aminte ca mai iubesc sau sa mai iubeasca. Dar si mai trist mi se pare ca unii par a avea nevoie de o zi speciala pentru a-si aduce aminte sa dea o floare.

miercuri, 13 februarie 2008

Oare de ce?

Poate gresesc dar am observat ca majoritatea actorilor sau sportivilor romani se apuca de facut reclame atunci cand imbatranesc, nu mai joaca sau se retrag din sport. Pare un fel de moda: mai castig un ban usor la pensie. Putine sunt "vedetele" care fac reclame cand sunt "pe val", sau mai corect spus reclame mai bine platite si care sa nu fie complet jenante.

Ascultam mai devreme reclama de la tv, cu Doroftei la Actimel. Cine nu stie, omul are un pub destul de misto in Ploiesti. Aproape seara de seara poate fi gasit acolo band o bere sau intreband clientii daca se simt bine. Si ceea ce e surprinzator este ca omul, spre deosebire de reclama la Actimel, chiar vorbeste coerent. Chiar era nevoie sa-l faca sa para retardat? Nu ca ar fi cine stie ce Einstein, dar vorbind cu el iti dai seama ca poate totusi sa lege 2-3 cuvinte.

Doroftei, lasa-te de reclamele astea ca iti deterioreaza imaginea.

"Bestest" song ever!

Melodia mea preferata intr-una din cele mai misto interpretari. Nu stiam cum se numeste nenea care canta asa ca descoperirea clipului m-a facut tare fericita.

Israel Kamakawiwo Ole - Somewhere over the rainbow

Personaje de...

Pai sa incep cu domnisoara din metrou vazut de mine si alex sambata asta. Lasand la o parte hainele care parca erau aruncate cu furca si ca nu-i statea bine in pantaloni pana la genunghi, bomboana de pe colova consta in perechea de cizmulite/botine argintii. Poate ca ele ar fi mers la o alta tinuta, dar asa arata ca o gaina impaiata si incaltata. Pentru ca mama m-a educat bine, am ras doar pe infundate, mai trist era ca nu-si dadea seama cat de ridicola e...

Iesim de la metrou si pe cine-mi pica ochii? Un domnisor trecut de 27-28 de ani, cu blugi cu atatea tinte de ziceai ca-i paratraznet, cu pleata data pe spate (parul lung pana la mijloc aproape) cu bentita pusa elegant pe cap. Mergea baiatul ala mai feminin si dadea din fund mai ceva ca toate reprezentantele "sexului slab" de acolo. De data asta educatia mamei nu a mai dat roade si am izbucnit in hohote de ras. Nu zic sa iti fie rusine cu sexualitatea ta, nu zic sa nu fii mandru de felul in care esti, dar aunci cand arati ca scos de la circ... sa nu te superi cand pe mine ma umfla rasul.

***

Lui Alex i-a picat pata pe chicken nuggets de la McDonalds... spera sa gaseasca in felul asta ceva comparabil cu crispy strips de la KFC. 9 bucati + 2 sosuri! 9 lei... mmmm aceeasi cantitate ca la KFC... statea cu pofta in gat si saliva de fiecare data cand treceam pe langa un McDonalds...
Asa ca aseara am intrat cu foarte mult curaj si ne-am prezentat frumusel la casa. Alex era super incantat. Eu am incercat sa-l temperez dar nu prea mi-a iesit.

Asa ca s-a calmat singur cand a vazut ce era in punga ... de fapt in cutie. 9 bucatele de carne de pui fara niciun gust, putin mai mari decat monedele de 50 bani. Sosul de maioneza nu are niciun dumnezeu, iar ala barbecue este de-a dreptul gretos.

Dai 9 lei pe mult mai putin de o cincime din cantitatea de carne de la crispy strips si nu are niciun gust. O mare porcarie si o mare pacaleala. McDonalds devine fast food de fite si de greturi. Nu cred ca ne vom mai cheltui vreodata banii pe acolo. Mancare proasta si scumpa.

The Forbidden Kingdom

Primul film cu Jackie Chan si Jet Li impreuna. O poveste veche si tare frumoasa. Acum in sfarsit a aparut trailerul oficial. Abia astept sa apara filmul.