luni, 10 septembrie 2007

Doggies, cutulache, catei, feline, chestii umblatoare si in general cu cozi

Astia 2 vorbeau despre cat le-a venit intretinerea pe ultima luna.

Asta e student, il intereseaza doar cat e regia de camin, in rest e boier.

Asta are clatite uriase gratuit pentru tot restul vietii...din pacate, este deranjat mereu cand vrea si el sa doarma.

Asta e Pufi, cainele lui Adi, ditamai liliacul (parerea mea).

Tocmai halise o bucata de carne destul de mare.

Lui Goldi nu ii plac pozele facute cu blitzul.

"Singur, te caut in noapte...Unde esti?"

Felina periculoasa aflata dupa gratii.

Poze 6 - 9.09.2007 (poze cu ceruri si nori)








Apocalypse Now...cred ca geamul masinii a avut ceva legatura cu faptul ca pozele astea 2 au iesit asa...


Asta e din Ploiesti...






La multi ani, Adi!

Cu intarziere de 2 zile (din cauza de plimbat, baut, mancat, lenevit...asa ca sa simti ca e ziua ta)

vineri, 7 septembrie 2007

Melodii difuzate la TV

Momentan la TV prind doar urmatoarele posturi de muzica: U TV, MTV Romania si Kiss TV. Astea 3 posturi au niste playlist-uri de te doare capul pentru ca ajungi in decurs de 6 ore sa vezi unele videoclipuri difuzate chiar si de 8 ori. Din cauza asta a ajuns multa lume sa urasca Rihanna - Umbrella, Linkin Park ft. Jay-Z - Numb si altele.

Eu momentan incep sa schimb canalul in clipa in care vad Fergie - Big Girls Don't Cry si Timbaland - The Way I Are, melodii care imi plac si mi se pare bune, dar pe care nu mai suport sa le ascult din cauza faptului ca astia le dau ca nemancatii de cel putin 20 de ori pe zi. Nu ma refer la momentele in care schimb canalul pentru ca e cate o melodie care nu imi place (Andreea Banica, Balanca, formatii no-name romanesti etc.) ci la faptul ca ajungi sa schimbi canalul TV din cauza ca e o cate melodie care in mod normal iti place, dar de care momentan te-ai saturat pana peste cap.

Slava Domnului, melodia asta inca e difuzata rar: David Guetta - Love is Gone

joi, 6 septembrie 2007

Roisin Murphy - Overpowered

O melodie superba....abia azi am aflat cine o canta, desi dupa voce banuiam ca ar fi solista de la Moloko...pacat ca Moloko momentan nu mai canta impreuna...dar sper ca macar Roisin va mai scoate melodii bune

Gadget

Uite asa o chestioara mi-ar placea si mie. Pare a fi utila si celor care nu stiu sa danseze.

Numerele de telefon

Scrieti-va numarul de telefon pe o foaie de hartie si inramati-l pentru ca din 3 mai 2008 se va schimba. Autoritatea Nationala de Reglementare in Comunicatii si Tehnologia Informatiei (ANRCTI) s-a hotarat ca cele 6 cifre ale numerelor de telefon (7 in Bucuresti) sunt insuficiente si creeaza pesemne confuzie, si ca din 2008 vor fi 10! Se vor adauga tot felul de indecsi locali, regionali, geografici si eventual si planetari, nu de alta dar martianul cu acelasi nr de telefon ca si al meu sa nu devina confuz si sa sune pe Pamant.

Se pare ca doar 112 va ramane neschimbat. Pai dar si ala nu are nevoie de prefixuri? Daca eu sunt in Cluj si nimeresc la serviciul de urgenta din Arges? Aici se explica ce si cum, dar vreau sa stiu si eu.... de ce? In conditiile in care unii amarati abia isi tin minte propriul numar de telefon asa cum este el acum, cum se vor descurca cu 10 cifre?

Vreau si eu sa stiu o treaba: decizia asta a fost luata ca era nevoie? Si daca da, de ce? Sau trebuia si ANRCTI sa se prefaca ca munceste si sa mai ia niste bani?(Nu le plang de mila operatorilor de telefonie, insa in ultima instanta banii aia tot consumatorul ii va da, in conditiile in care decizia asta ii va ingreuna viata destul de multa vreme)

miercuri, 5 septembrie 2007

Cruzime

Tocmai am vazut o stire care m-a socat: un cal legat de picioare, batut cu cruzime si abandonat in strada...
Nu exista cuvinte sa descriu ceea ce simt si cred despre o asemenea situatie. Suntem o tara care a intrat in UE, ne laudam cu legi si descoperiri, dar nu suntem in stare sa aparam drepturile animalelor si sa-i pedepsim cum se cuvine pe cei care chinuie un animal care nu se poate apara si nu poate riposta. Cum poti face asa ceva? Ce poate impinge pe cineva sa faca asa ceva? Imi vine sa mor de ciuda si suparare cand vad ca cei neputinciosi si fara aparare nu au niciun fel de ajutor din partea nimanui... si daca se trezeste careva sa incerce sa faca valuri si sa atraga atentia se loveste mereu de un zid... pentru ca nimanui cu putere de decizie nu-i pasa.

Jurnalism

Aseara, parca la PRO TV, la stirile de la ora 19, prezentau nu stiu ce incident din Targoviste cu unul care a fost atacat de mai multi, a scos pistolul cu bile, a tras inspre ei si aia l-au prins,i-au luat pistolul si l-au ranit in spate. Se mentioneaza ca a fost atins in spate, apoi ne este prezentat un microfon in fata tanarului ranit si apare o intrebare geniala: "Te-au lovit?". Tanarul se uita la respectivul reporter cu o fata de "Jesus, I am dealing with retards here" si ii raspunde ceva in genul:" Daca am fost impuscat in spate..."
articol si videoclip aici
Cred ca urma intrebarea "Si te doare?"...

Poze din weekend

Noua colectie de antene la caini - toamna 2007


Sora cainelui de mai sus, purtand o pereche de urechi asemanatoare


Cimitirul Cernica


In asta ma simteam ca Bruce Almighty...asteptam sa apara Morgan Freeman sa zica: "Here, take my place, take my powers"....muhahahaha...


Biserica de la Pisicani, aflata in paragina...

O gaina foarte ospitaliera


Un pic de pustietate si liniste


Cel mai tare numar de casa....The Devil lies here...insert your own joke...

Si apoi ne-am intors...