Se afișează postările cu eticheta Arsenal. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta Arsenal. Afișați toate postările

marți, 18 decembrie 2007

GSP are nevoie de redactori

Mda...iar...again...si ei cica sunt cei mai buni din Romania in materie de jurnalism sportiv..la asa prezent, Dumnezeu cu mila pe viitor

S-o luam usor:
In poza de mai sus, observam cum Arsenal (o echipa buna, tanara si potenta) joaca 2 meciuri in aceeasi zi si ce meciuri: mai intai la Liverpool acasa si apoi pe Emirates cu Chelsea...2 derbyuri si o distanta de vreo 300 de km intre Liverpool si Londra....de ce ma mai mira cand cu o zi inainte de a lua acest screenshot, pe GSP se facea reclama la meciul Arsenal - Chelsea in care se zicea ca se va confrunta Van Persie cu Drogba...pacat ca oamenii care mai si citesc site-uri sportive stiau deja ca Drogba va lipsi vreo luna din cauza unei operatii la genunchi...true, Drogba si intr-un picior e mai tare ca Shevchenko, dar cred ca l-ar jena la alergat

Si trecem la urmatoarea duda (cred ca ii putem baga intr-o Guiness Book pe astia de la GSP):


Se ia o reclama facuta de baietii de la Arsenal (cei ce joaca 2 meciuri intr-o zi la distanta de 45 minute unul de altul si la distanta de 300+ km), reclama in care oamenii faceau o zi de antrenament cu mainile in buzunare, reclama la faptul ca jucatorii de la Arsenal au donat salariul lor pe o zi unei fundatii de caritate pentru copiii cu autism din Anglia, reclama cu sloganul "Arsenal players are putting their hands in their pockets" si "Be a Gooner, Be a Giver", reclama prin care indemnau si alti oameni sa doneze bani...reclama aceasta e vizionata de cineva de la GSP si astfel apare articolul de mai sus.
Iata si reclama care a indus in oroare un jurnalist GSP:


Voi aveti si oameni seriosi prin redactie?
Update: dupa ce duminica oamenii nu afisau comentariile la articolul cu metodele de antrenament fara maini, acum sunt afisate comentariile...si cam toti comentatorii sunt de aceeasi parere: daca asta e articol, lasa-te de meserie, dle Jumatate!...potrivit numele

vineri, 31 august 2007

Sefii de la Arsenal sunt idioti

S-au trezit ca vor sa capete drepturi de proprietate asupra cuvantului "gooner", un cuvant inventat de fani...este o imbecilitate la fel de mare cu a lui columbeanu care a incercat sa inregistreze la OSIM numele de Columbeanu. Inca o modalitate de a stoarce de bani fanii...daca le iese manevra, parca vad ca or sa scoata tricouri cu Arsenal cu Gooner scris pe spate. Inteleg ca au drepturi de proprietate asupra cuvintelor "Arsenal" si "Gunners", dar Gooner?????

Astept cu nerabdare momentul in care un fan Arsenal se va trezi sa inregistreze "Arsene Knows".
Altele ce pot fi inregistrate : "The Special One", "Colin Wanker", "NSFW", "Scousers"